| Zdog a întrebat:

Daca cumpar un IPhone blocat in icloud (si o placa noua de baze)
si il duc la service o sa-l faca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti din Bucuresti pot chiar eu sa te ajut cu asta. Da, softul blocat este gazduit in placa de baza. Daca schimbi placa poti sa rezolvi.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Precizez ca in majoritatea cazurilor nu se merita, decat daca ai un "deal" foarte bun pe un telefon de "organe"

| Zdog explică (pentru anonim_4396):

Adica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zdog):

Adica nu s-ar merita sa cumperi un iphone blocat in icloud (decat aproape moca) si sa mai cumperi separat o placa de baza.