| Ezic a întrebat:

Daca cumpar un iPhone de la un tip ( stiu suna ciudat laughing ) si acesta are cont icloud si se deconecteaza sau il sterge sau ceva inainte sa mi-l vanda. Eu cand dau reset la telefon o sa imi ceara contul de icloud sau imi apare sa imi creeez eu unul? Plz ajutor chiar am nevoie sad

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu cumpăra niciodată iPhone la mâna a doua. Nici dacă ți-l dă pe 10 lei. Contul de iCloud nu poate fi șters din iPhone, nici dacă acesta va primi formatare. Contul de iCloud rămâne pe veci în placa de bază a unui iPhone.
Trebuie să schimbi placa de bază cu totul. Dar trebuie să cumperi una nouă; iar aceasta costă cât acel iPhone la mana a doua.
Dacă vrei iPhone i-ați unul nou.
Dar nu se merită iPhone pentru că toate sunt slabe la baterie, card nu poți să pui și au memorie mică, iar cele mai multe aplicații sunt cu bani la Apple.

| Frank51 a răspuns (pentru anonimg):

Cine mama naibii ti-a dat sa mananci astfel de informatii? ca sa nu zic altceva... Contul de icloud e ca un cont de google sau Facebook, te deloghezi foarte usor si simplu si telefonul nu se blocheaza. Te poti loga cu un cont nou de icloud chiar si dupa resetare!

| anonimg a răspuns (pentru Frank51):

Dacă ai fi lucrat la un service de telefoane ți-aș fi dat dreptate.
Până la proba contrarie îmi susțin opinia. Dacă găsești 2 videoclipuri inteligibile și neîntrerupte în care se arată ștergerea unui cont de iCloud, atunci îți voi da dreptate.

| Frank51 a răspuns (pentru anonimg):

Bai omule, am iPhone de 5 ani, am avut mai multe modele, pot sa ma deloghez cand vreau eu, si sa pun alt cont, ce nu intelegi? Ce dovada vrei mai mult decat un FAPT, doamne fereste-ma.

| Ezic explică (pentru Frank51):

Hey mersi de ajutor dar nu este cazul sa facem asa mare pnarama pentru un amarat de icloud. Vreau doar sa am un raspuns direct daca se poate sau daca nu si daca este neverlock este mai ok

| Frank51 a răspuns (pentru Ezic):

Incerc sa te ajut. Neverlock inseamna liber de retea, deci este de preferat.

| Ezic explică (pentru Frank51):

Ok multumesc mult pentru ajutor ^_^

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să îl resetezi din setări sau când e oprit (buton sonor jos + buton oprire/pornire!

| 6684464 a răspuns:

Asa gramatica?! Chiar ca suna ciudat, m-a luat durerea de cap citind asta.

| Ezic explică (pentru 6684464):

Ms de ajutor poti pleca