| Iulliiaa a întrebat:

Daca cumpar un telefon in Romania, dupa care plec in State, pot sa-mi cumpar incarcator de State iar telefonul sa functioneze in continuare nu?

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Noi Stim ca prima oara Telefoanele care apar apar in alte Tari dupa nu stiu cat timp apar si la nopi in Romania deci se poate gasi incarcator deoarece ei deja au acele telefoane inaintea noastra si plus ca majoritatea sunt produse in China deci este Imposibil sa nu gasesti incarcator. Si mai ales ca vei pelca in S.U.A este imposibil sa nu gasesti

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În SUA sunt alte tipuri de rețele GSM decât în Europa; NU toate telefoanele sunt capabile să funcționeze și aici, și acolo. Așadar, ia-ți tu încărcător de acolo, plus răspunsul căruia i-ai oferit fundă (dar NU e corect/complet), și e posibil să ai un teleon încărcat pe care să NU îl poți folosi pentru că NU ai verificat înainte dacă e sau nu compatibil cu rețelele lor!

| Iulliiaa explică (pentru mihai69):

Multumesc mult! big grin

| Ionescu_Lucian_1934 a răspuns:

Cred ca da, dar mai mult ca sigur da