| Clipea_Teo_2000 a întrebat:

Dacă dau sms pe o cartelă cu număr de România care este în altă țară pentru câteva zile mă taxează? Am abonament.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da, pentru că una din cartele este în roaming.
Sună la operatorul telefonic; cred că minutele cartelei din roaming sunt valabile doar pe teritoriul țării care a emis-o (adică doar pe teritoriul României).

| NonZarek a răspuns:

Salut, da, te taxează pe mesaj, la fel se aplica și pentru apel trimis, nu știu dacă și pentru primit, doar dacă nu ai pachet roaming activ, dacă ai cumva pachet, atunci nu mai ai probleme.