| DariusSura a întrebat:

Daca doresc sa imi deschid un abonament la Telekom îmi pot achiziționa iPhone 8 la abonament?

8 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Vrei sa intrebi ca daca iti doresti un IPhone 8 il poti obtine cu un abonament la Telekom, nu?

| DariusSura explică (pentru Goete):

Da, si pe site scrie ca factura ar veni undeva la 16e pe luna (76 de lei).

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu stiu daca cei de la Telekom au iphone 8 in oferta, cel mai probabil nu, dar daca au factura lunara va veni mult mai mult decat daca iti faci pur si simplu rate, adica sa iti cumperi iphone in rate de la magazin.

| DariusSura explică (pentru Furnicuta000):

Pai de ce ar fi rata mai mare daca pe site scrie ca rata ar fi de 16e (76 de lei) cu abonamentul Mobile 14

| Furnicuta000 a răspuns (pentru DariusSura):

Pai fa comparatie cu pretul din magazin sau pretul la sfarsit al unui telefon luat in rate din magazin si pretul telefonului luat in rate de la Telekom si vezi daca e convenabil. Eu stiu ca astia de la Telekom sunt smecheri si ofertele lor nu sunt chiar oferte, pe mine ma suna periodic si imi trimit saptamanal mesaje sa trec pe abonament, vor cu orice pret sa vaneze clienti. Si din ce calculam eu vazand ce oferte imi trimit prin mesaje ieseam la concluzia ca mai bine iau din magazin telefonul.
Tu gandeste-te ca mai dai si 14 euro la abonament. 14 euro nu stiu pe ce, ca eu cu 5 euro imi iau cartela reincarcabila si am totul nelimitat.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si daca tot vrei sa il iei la abonament sugerez sa te orientezi catre un iphone mai nou, poate iphone x daca 11 e prea scump. Iphone 8 e deja vechi si banuiesc ca vrei un telefon sa il tii mai mult timp, cel putin 2 ani (ca atata dureaza si abonamentul daca nu ma insel).

| DariusSura explică (pentru Furnicuta000):

Deci pot sa imi achiziționez orice iPhone avut in stock la abonament?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru DariusSura):

Pai banuiesc ca ai si iphone 11 in oferta ca e cerere mare. Sau daca nu au acum, sigur vor baga. Dar da, uita-te pe site-ul lor si vezi ce iphone-uri au in ofertele de abonament.