| Kiki20098 a întrebat:

Daca e schimbata bateria la iphone are vreo importanta? Cam cat te tine o baterie, gen stiu ca aia originala 2 -3 ani, dar asta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai grija de telefon si nu-l suprasoliciti, tine tot cat cea originala.

| Frank51 a răspuns:

Tot cam așa.

| NLS a răspuns:

Daca gasesti baterii originale pe undeva, tin aproximativ la fel.
Insa e plina piata de produse contrafacute, ar fi bine sa specifici la service ca ai dori una originala, care sa tina la fel ca prima.

Eu am cumparat de curand o baterie noua pentru un smartphone vechi (cu gand sa il fac cadou cuiva care nu isi permite deloc telefon); tine
mai putin decat cea originala care a fost folosita 4 ani.

| GabrielGL a răspuns:

Depinde si modul de incarcare, de cate ori pe zi modul cum il folosesti jocuri, sa folosesti doar incarcatorul lui original sa nul lasi sa se descarce la zero si sa il duci in 100 la 100...