| Nume6 a întrebat:

Dacă ești pe altă reţea te poţi muta la Digi și să păstrezi numărul permanent?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică vrei sa te muți pe alta rețea și sa pastrezi numărul?
Prin abonament se rezolva!

| Nume6 explică (pentru anonim_4396):

Da, prin abonament vreau

| Adrian5575 a răspuns:

Te duci la DIGI cu buletinul si le spui ca vrei sa iti portezi numarul la ei. De restul se ocupa ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nume6):

E simplu, am o rudă care avea cartela de Telekom, și nu avea semnal bun și voia să se mute pe Orange. A făcut un contract cu cei de la Orange și are cartela Orange și tot numărul ala dinainte, și e prin abonament, și are minute nelimitate și internet!

| mgtow a răspuns:

Merge indiferent daca vrei abonament sau nu

| WhiteLife a răspuns:

Da, am facut asta acum cativa ani. Dupa ce vei avea numarul portat, cine te va suna va auzi la inceput un ton putin diferit, apoi va continua sa se apeleze normal (semn ca numarul e portat in alta retea).

| floreadan a răspuns:

Da, poti face asta. Ai fost la ei sa intrebi?