| 0PopaPorno a întrebat:

Daca iau un telefon de la Cosmote e codat pe Cosmote si daca iau unul de la Orange e codat pe Orange?

5 răspunsuri:
| Porttocalaaa a răspuns:

Daca il iei la abonamet da e codat, iar daca il iei cu banii in mana (sa il cumperi ) nu e codat.

| Raizen69 a răspuns:

Da, orice telefon Orange sau cumparat cu abonament Orange sau cosmote sunt codate.

| LoveandOther a răspuns:

Nu neaparat dar chiar daca este codat te duci la magainul de unde l.ai cumparat si ti.l decodeaza foarte repede si nu cred ca o sa coste cvtongue

| Glontx98 a răspuns:

Daca il iei la abonament da dar sunt si cele By Orange sau cosmote care si la cartela sunt condate... Funda?

| andrei112345 a răspuns:

Nu este