| Eugeniusu a întrebat:

Daca ii dau unui om nr meu de telefon, poate sa-mi gaseasca adresa de fb sau messenger cu ajutorul nr-ului de telefon? Adica un amic mi-a spus ca e posibil, dar nu stiu cum. Pot sa opresc chestia asta... adica doar sa-i dau nr meu de telefon, iar el sa nu imi poata afla fb-ul, mess-ul, snapchat-ul. Cine imi spune daca se poate face asta si cum as putea opri acest lucru... primeste funda si vot din partea mea, multumesc!

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

La whatsupp se poate pentru ca daca te are in agenda se sincronizeaza cu agenda. La facebook doar daca ai numarul trecut in profil si este setat public. In rest nu afla nimeni minic.

| Eugeniusu explică (pentru danutzu96):

Deci daca nu este setat public, nu se poate afla adresa de fb. Dar a incercat un amic d-al meu sa imi scrie nr meu de telefon acolo unde cauti persoane pe fb si i-a aparut profilul meu... oare de ce? Adica el ma are adaugat la prieteni, dar totusi eu n-am numarul setat public, ci doar sa-l vad eu. E mai mult pus ca sa-mi recuperez parola de fb.

| Eastwood a răspuns:

Nu iti poate afla facebook-ul sau whatsapp, nu poate afla nimic, daca lucra in politie poate are acces la informatii laughing, stai linistit/a!

| Legend123 a răspuns:

Nu are cum sa-ti gaseasca doar daca are telefonul tau. atunci poate trimite codul de schimbare a parolei pe numarul tau de telefon dar va veni doar la tine pe telefon, stai linistit, daca era asa usor toata lumea avea adres de fb a altuia laughing

| Aleen a răspuns:

Da, se poate. Smartphonurile au functii de sincronizare ale aplicatiilor si spre exemplu daca isi completeaza profilul de fb cu numarul de telefon si tu il ai deja in agenda este posibil sa ii vezi si profilul. La whatsapp iti apare la contacte direct.