| anonim_4396 a întrebat:

Daca ii schimb bateria unui iPhone, va tine exact ca unul nou?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca este ca originala in ceea ce priveste amperajul si voltajul da o sa tină, si depinde mult de cum o utilizezi tu, atentie sa nu faci prostia de a o formata, pui bateria in telefon si folosesti telefonul pana descarci bateria, si o pui la incarcat pana la 80%, odata la cateva luni o poti incărca full 100%. Incarcind o des si doar pana la 80% întaresti bateria si îi prelungesti viata. Baterii si accesorii originale gasesti pe siteul originale.ro, sau in magazine, daca stai in Bucuresti, firma celor de la originale.ro este in zona universitate. Gasesti toate detaliile adresa lor pe google.

| Bondarel99 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

La iPhone 6 e incorporata bateria deci trebuie sa o schimbe la service. Unde ma sfatuiesti sa ma duc mai exact in Bucuresti si cam cat costa operatiunea asta in total?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bondarel99):

Ce marca este telefonul? In functie de marca lui, sa zice m ca e Samsung trebuie dus la reprezentanță, nu il poti duce la orice colt de strada unde scrie reparatii telefoane ca nu se va pricepe oricine, cei de la reprezentanta au piese originale in cazul tau bateria. Ce marca de telefon ai? Esti din Bucuresti?

| Bondarel99 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

IPhone 6 plus.Nu are garantie.Da, sunt in Bucuresti.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bondarel99):

Ok, il poti duce la servis Mobitel GSM, telefon de contact 0723.50. 30.50 0744.35.82.12, ei se află in zona Cișmigiu pe bulevardul Regina Elisabeta numarul 35 apartament 6 etaj1 interfon 006 visavis de hotel Cișmigiu este sediul lor, tu suna i mîine sau luni si intreaba i daca au baterii si la ce pret, si cit costă cu tot cu manoperă adica desfacut si inlocuit de ei, ei pe site (pe site) zic ca repară decodează orice marcă de telefoane, de aceea am intrebat ce marca e ai zis ca nu este in garantie si ca este Iphone 6. O seara bună.Ce varsta ai? (Scuze curiozitatea) multumesc.

| Bondarel99 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi.
21 am

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bondarel99):

Multi inainte.Sanatate multă.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da, cu siguranta.
O baterie se consuma mai repede atunci cand tii deschise datele mobile, wifi, locatia(gps-ul).
Pe langa acumulatorul intern iti poti lua si unul extern: http://www.emag.ro/search/power-bank-telefoane/listall/c

| Clorox a răspuns:

Daca este o baterie noua, da! Va tine.