| crisbebe a întrebat:

Daca imi bag aproape zilnic telefonul la incarcat(il incarc cu usb)pateste ceva? ideea e k e nou si tot ma joc pe el cred ca pe urma nu o sa mai fiu asa inebunita.
e un Samsung galaxy mini 2.
funda

2 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Okay.
Zici că îl încarci la Pc cu USB.
Rişti să ţi se strice mufa aceea unde îl bagi la încărcat, şi rişti să ţi se strice bateria, şi mai încolo o să trebuiască să-l ţi la încărcat zilnic, deci mai bine mai rar şi la încărcător. în niciun caz la USB, şi îţi spun din propia experienţă big grin

| Fineas_Gavre_1980 a răspuns:

Normal, nu ar trebui sa pateasca nimic. Si daca il incarci la priza, tot prin aceeasi mufa il incarci.
Si la chiestia cu zilnic, nu are nici o problema. Doar, dupa un timp bateria va tine tot mai putin, e normal, cam dupa 3 ani bateria va tine 70%.