| Robi1444 a întrebat:

Daca imi pun imei-ul pe site-ul imei.info, si nu gaseste imei-ul telefonului, inseamna ca este facatura (fake)?
Exista posibilitatea sa nu deie toate site-ul toate imei-urile?
Este vorba de un HTC One M9.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. E bun. Am vrut sa pun si dovada dar nu merge siteul Photobucket. Eu am cont acolo si n-as mai face pe altul. Iti pun dovada mai tarziu.

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu-l gasesti e o facatura. Nu este posibil sa nu fie toate IMEI-urile pentru ca ele se pun in ordinea fabricarii dupa un soft bine reglat.

| Robi1444 explică (pentru Salontanul):

Iti dau imei-ul sa vezi?

| Salontanul a răspuns (pentru Robi1444):

Te rog!

| Robi1444 explică (pentru Salontanul):

Deci e ok da?big grin

| Salontanul a răspuns (pentru Robi1444):

Da. De altfel poti sa verifici si tu: http://www.imei.info/
Iti faci un cont acolo si confirmi e-mailul de primire.

| Robi1444 explică (pentru Salontanul):

De asta intreb, ca nu imi da specificatiile telefonului cum imi da la alte telefoane. de ce?

| Salontanul a răspuns (pentru Robi1444):

Habar n-am. Am observat si eu ca nu da specificatiile. Chestia este ca iti apare ca fiind bun. Mai facem o proba: tasteaza *#06#. Daca IMEI-ul coincide cu cel scris in locasul bateriei e in regula.

| Robi1444 explică (pentru Salontanul):

Faza e ca nu pot sa scot bateria big grin insa cand dau la specificatii, imi da tot aia.

| Salontanul a răspuns (pentru Robi1444):

Atunci e bine!

| Robi1444 explică (pentru Salontanul):

Mersi mult.

| LTAA a răspuns (pentru Salontanul):

La one m8 nu se scoate bateria

| Salontanul a răspuns (pentru LTAA):

Era vorba de m9 si eu nu stiu cum este. Oricum, trebuie sa fie cumva sa verifici seria si am rezolvat-o. De ce te mai chinui?

| Salontanul a răspuns (pentru Robi1444):

Mersi si eu!

| Salontanul a răspuns (pentru Robi1444):

Da. E bun. Am vrut sa pun si dovada dar nu merge siteul Photobucket. Eu am cont acolo si n-as mai face pe altul. Iti pun dovada mai tarziu.