| EUeStEEu a întrebat:

Daca iti cumperi o aplicatie de pe magazin play iar apoi o dezinstalezi, va trebui sa o cumperi din nou sau doar ce o reinstalezi? Iar daca schimbi telefonul si bagi contul va trebui sa o cumperi din nou?

6 răspunsuri:
| Gheorghe048 a răspuns:

Salut! Raspunsul la ambele intrebari este nu, nu trebuie sa o cumperi din nou.

| SucDăMere a răspuns:

Găsești aplicația respectiva pe site-uri, dar asigura-te ca sunt sigure, fără sa mai dai bani pe ele.

| Horia392 a răspuns:

Da, o vei avea cumparata in cont si doar vei avea nevoie sa o instalezi, nu sa o platesti

| RoCkKiD a răspuns:

Nu o cumperi iar, rămâne disponibilă la download in magazinul play atât timp cât ești logat pe contul de pe care ai cumpărat aplicația. Cei de la google iti țin stocat și progresul la jocuri.

| Fabioluigi a răspuns:

Am încercat chestia asta cu minecraft și cel puțin la mine a trebuit să o cumpăr din nou fie că schimb contul sau o dezinstalez

| NLS a răspuns:

Orice aplicatie cumparata din Google Play, ramane activa, gata pentru instalat, in contul pentru care ai cumparat-o, indiferent de telefonul sau tableta folosita.
Insa in momentul in care schimbi contul, va trebui sa o cumperi din nou.