| LosSantos12 a întrebat:

Daca la un telefon display-ul este spart, telefonul mai poate functiona?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Numai la un centru de reparatii iti poate spune.

| Frank51 a răspuns:

Categoric da. Chiar daca nu se vede nimic, telefonul probabil functioneaza. Sa iti dau un exemplu. Ai un calculator, o unitate si un monitor, daca stingi monitorul nu mai vezi nimic, dar calculatorul inca functioneaza, fara sa vezi tu ceva, asa si la telefon.

| AFR81 a răspuns:

Telefonul functioneaza, insa daca display-ul e spart tare, cel mai probabil tu nu-l vei putea folosi.

| LePotato a răspuns:

Teoretic da, acum depinde si de cum l-ai busit

| AtomiX a răspuns:

Telefonul in sine functioneaza, dar daca e spart rau, display'ul nu mai recunoaste degetul si nu mai ia nici o comanda, ii inlocuiesti display'ul si gata.

| Killa3463 a răspuns:

Da!

| Arisia a răspuns:

Da,dar trebuie sa ii cumperi un nou display