| AureliusTPU a întrebat:

Daca la un telefon i s-au rupt pinii in care pui bateria se poate lipi inapoi sau trebuie o placa de baza noua? Va rog sa scrieti daca stiti sigur

5 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Din cate stiu merg lipiti, am patit ceva de genul asta si nu mai incarca, am dat 50 de lei si s-a rezolvat

| AureliusTPU explică (pentru florin926481f):

Merci mult.Eu am un s9+ si l-am scapat in apa si zicea ca temperatura telefonului e scazuta si l-am desfacut sa il usuc si ce am mai intrebat pe TPU zicea sa ii scot bateria si i-am scos-o dar cand s-o pun s-a rupt l-am pus la incarcat si tot facea asa si sa imi iau altul nu prea imi convine ca l-am luat nou de pe ebay

| AureliusTPU explică (pentru florin926481f):

Si ce telefon aveai?

| florin926481f a răspuns (pentru AureliusTPU):

Era un Allview mai vechi, din ala cu carcasa detasabila.
Problema e ca nu cred ca vorbim de aceiasi pini, am citit in graba si nu mi-am dat seama, la mine a fost vorba de pinii in care intra incarcatorul dar totusi poate merg lipiti sau schimbati si aia de la baterie ca banuiesc ca nu e mare diferenta

| AureliusTPU explică (pentru florin926481f):

La mine e cu bateria care intra in pini de la placa de baza si sunt rupti de la placa