| soraGrime a întrebat:

Daca ma mut din Orange in Cosmote, imi pot pastra acelasi numar? Daca da, cum se procedeaza?

10 răspunsuri:
| WiLd121414 a răspuns:

Prefixul Orange e 074
Prefixul Cosmote e 076 sau 078

Din cate stiu...nu cred ca se poate sa fii pe cosmote si sa ai numar de Orange

Dar scuze ca intreb, dc vrei sa pastrezi acelasi numar?

| Ioananmt a răspuns:

Nu se poate, fiecare retea telefonica are numerele ei.

| Strangerr a răspuns:

Nu ai cum sa iti pastrezi acelasi numar pentru ca primele cifre(cele de dupa 07... )difera la fiecare retea de telefonie.

| soraGrime explică (pentru WiLd121414):

Pentru ca am destul de multe contacte in telefon, si nu vreau sa scriu mesaj sau sa sun pe fiecare sa spun ca mi-am schimbat numarul...
Am intrebat pentru ca am auzit persoane care s-au mutat dintr-o retea in alta si si-au pastrat acelasi numar si ma intrebam cum se poate asa ceva.

| AleXxX1o a răspuns:

Nu poti

| WiLd121414 a răspuns (pentru soraGrime):

Sincer, Nu cred ca se poate. Dar totusi incearca sa te duci la un magazin Cosmote si intreaba.

| WiLd121414 a răspuns (pentru soraGrime):

Si din cate stiu poti sa pui sa dai un mesaj la toata lista automat, cum e de ex Mass pe YM!

| ANAMARIAHOTGIRLY a răspuns:

Se poate! Te duci la un magazin Cosmote, vorbesti cu un angajat si iti va explica pasii(ramane acelasi numar).

| darkhell217 a răspuns:

Ba da se poate, si l-a schimbat un prieten de al meu, te duci la un centru cosmote si vorbesti cu ei si iti vor explica cum se procedeaza

| JeSuisElle a răspuns:

Nu iti poti pastra numarul, dar sincer nu te sfatuiesc sa te bagi la Cosmote