| Dragos223 a întrebat:

Daca mi-a aparut pe s7 edge purple smurdge, adica ecranul imi devine partial roz, care e cauza si daca ma salveaza garantia

Răspuns Câştigător
| codrut72029382135983475394 a răspuns:

Apare ori din cauza unui bug la sistem, ori din cauza ecranului, ori l-ai dat bine de pamant. Daca l-ai scapat si se descopera ca e de la tine, mai bine iti iei alt telefon decat sa te chinui sa il repari. In schimb, daca se descopera ca este din cauza lor si ca este un defect de fabricatie, ori ti se va inlocui si vei primi altul, ori ti-l vor schimba. Succes.

1 răspuns:
| SonicAndrei a răspuns:

Ar putea fi şi din cauza auto activării Blue Light Filter, o opțiune care a apărut odată cu Android 7. Ecranul se face mai galben sau mai roşu pentru a-ți proteja ochii pe timpul nopții. Această opțiune se poate dezactiva.

Totuşi, dacă a apărut o defecțiune la ecran, garanția acoperă acest lucru. În service trebuie să-ți repare sau schimbe ecranul fără nicio cheltuială (dacă telefonul mai e în garanție).