| wiliamss433 a întrebat:

Daca nu imi blochez tastatura de la telefon imi consuma din baterie?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut. Pai, de exemplu diferenta dintre 2 telefoane cu baterie full, dupa 1 ora de nefolosire, unul blocat, unul neblocat, probabil bateria ar fi 1=97%; 2=96.5%. suna cam... exact, dar asta cred ca ar fi diferenta. Diferenta ar face-o ala 1 minut sau cat iti setezi tu sa ramana ecranul deschis dupa ce nu il mai folosesti. Dar sincer, nu cred ca are sens sa nu blochezi telefonul! daca ti-l blochezi este mult mai sigur!

8 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Atata vreme cat este stins (nu lumineaza), nu consuma mai mult sau mai putin ca atunci cand e blocat.

| Liviucu a răspuns:

Eu am dat click pe intrebare doar ca sa dau pe poza ta sa-ti vad dintii. laughing
Pai, normal ca nu se consuma. Bateria se consuma daca ai bluetooth-ul activat dar si wireless-ul, mailul deschis...
Dar daca sta cu lumina stinsa indiferent ca e tastatura blocata sau nu, n-are nici o legatura.

Smilllleee! laughing

| Okami23 a răspuns:

Consuma ceva, de obicei dupa ce o blochezi ecranul se stinge

| ovidiu8msn a răspuns:

Alta intrebare de 5 *****.

| Camelisa a răspuns:

Da,dar nu cred ca consuma asa de mult.

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Da se concuma din baterie pana se stinge ecranul.

| EmanuelThN a răspuns:

Nu consuma tot pe stendbay sta nu iti ia nimic funda plss happy

| thecatalin15 a răspuns:

Nu consuma nimic deoarece telefonul se blocheaza peste 5 minute de la ultima folosire