| NKnkNK a întrebat:

Daca o sa imi iau alt telefon, cum pot sa salvez conversatiile pe whatsapp ca sa le am si noul telefon?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Intră in setarile wapp.
Fă o copie de siguranță.
Schimbă sim in telefonul nou și când startezi wapp accepți restaurarea copiei de siguranță.
Dacă nu faci copia nu o să găsească nimic să restaureze.

| Vali215 a răspuns:

Cand iti instalezi pe noul telefon aplicatia o sa-ti introduci numarul de telefon, apoi o sa te intrebe daca vrei sa-ti salvezi conversatiile si tu confirmi. Asta este tot.

| DanielIlie a răspuns (pentru Vali215):

E valabil și pentru aplicația "Note" în care am stocate ff multe schițe, mesaje, adrese etc. Mulțumesc.

| Maia55 a răspuns:

Îți faci înainte backup iar când îți introduci numărul pe telefonul nou conversațiile vor apare automat

| UnNumeScurt a răspuns:

Fa-ti un backup de acum pe whatsapp, si cand o sa bagi cartela in telefon o sa iti restaureze imediat conversatiile, trebuie doar sa confirmi, tocmai astazi trecui si eu prin asta ca imi schimbai telefonul rolling on the floor. Seara faina!