| IonutPetre12 a întrebat:

Daca pun filtru alb negru pe un s10+ tine bateria mai mult? Vreau sa-l pun doar ca sa nu mai stau atat pe telefon

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu mai vrei sa stai atat pe telefon, atunci schimba-l cu unul cu butoane.
Il vei folosi doar pentru convorbiri si SMS, restul timpului ti se va elibera (cateva ore, zilnic! ) si vei avea timp pentru lucruri utile.

| aXy99 a răspuns:

Nu stiu la ce filtru te referi, dar daca optezi pentru night mode, adica fundal negru, vei economisi baterie, deoarece ecranele amoled nu ilumineaza pixelii negri.

| IonutPetre12 explică (pentru aXy99):

Acolo umde schimbi cum se vad culorile la ecran.Night mode oricum il am activ.Am facut tot ecranul alb negru, nu se mai vad culori deloc.

| Evolution a răspuns (pentru IonutPetre12):

Culorile deschise consuma dar mai ales luminozitatea ecranului. Poti avea orice tema, daca luminozitatea este la maxim, vei avea un consum destul de mare.
Este o optiune la baterie sa vezi ce aplicatii consuma printre care este si ecranul, de obicei este in top.
Succes!

| Bizon95 a răspuns:

DA
nu stiu ce intelegi prin filtru, dar eu i-am pus o tema intunecata la telefonul meu cu OLED

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, ecranul consuma mult numai si pentru simplul fapt ca sta aprins. Albul mai ales consuma, dar si culorile deschise in general. Ar trebui sa pui un fundal negru. Eu asta fac de mult timp. Dar nu te gandi ca e o economie substantiala.