| AtateaConditii a întrebat:

Daca scot internetul de pe telefonul mobil, merge sa intru pe internet cu wifi? Si pot scoate internetul in timpul contractului( adica pe la mijlocul contractului de ex expira in decembrie si eu vreau sa il scot prin iulie) daca e pe abonament? Funda normalhappy

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Implicit vei plati mai putin dupa. Dar gratuit nu se poate exclude din contract. Iar wireless o sa iti mearga si daca ai net pe cartela si daca nu ai. Comuti intre datele mobile si wireless. E simplu. happy

12 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Conexiunea prin Wi Fi este independenta de conexiunea prin date mobile, prin urmare te poti conecta la o retea Wi Fi, chiar daca nu mai ai acces la conexiunea mobila. Pentru a iti restrictiona accesul la internet, te vom contacta prin mesaj privat.

Cu prietenie,
Orange Helper

| AtateaConditii explică (pentru OrangeHelper):

Si daca imi restrictionati accesul la internet o sa platesc mai putin la abonament?

| miTzuliK93 a răspuns:

Da, la Orange se poate. Testat personal.

| AtateaConditii explică (pentru miTzuliK93):

Si dupa e scot netul merge wirlless?

| K0sti a răspuns (pentru AtateaConditii):

Daca ai wireless, da! Nu au nicio legatura una cu alta. Ce treaba are wireless-ul cu abanamentul?

| AtateaConditii explică (pentru K0sti):

Credeam ca trebuie net bagat de la abonament ca sa mearga wirlless. Mersi:*

| K0sti a răspuns (pentru AtateaConditii):

Nu, iti trebuie net acasa si un router wireless! Poti sa nici nu ai cartela in telefon! Cu placere!

| Roxin a răspuns:

Daca imi spui si pe ce retea esti, te ajut cu toate detaliile happy

| AtateaConditii explică (pentru Roxin):

Orange am uitat sa zicbig grin.

| Roxin a răspuns (pentru AtateaConditii):

Extraoptiunile de internet sunt de doua tipuri. Commitment si No commitment. Asta inseamna ca fie esti obligat sa o tii 30 de zile, fie pe toata perioada contractuala. In cazul tau, daca e cu perioada, nu o poti exclude decat cu taxa de reziliere.Platesti diferenta de suma strict pe partea de internet calculat la lunile ramase.

| AtateaConditii explică (pentru Roxin):

Adica sa platesc o suma anume pe lunile care nu o sa mai fie cu internet? Asta nu suna bine eu special vreau sa il scot ca sa platesc mai putin.

| AtateaConditii explică (pentru Roxin):

crying ajuta-ma din nou, am sunat am fost si la Orange shop unde m-a pus sa sun la 411 am sunat si am vorbit dar a zis ca poate numai sa imi blocheze netu si platesc tot atata cat platesc acum deci nu se reduce nimic. A zis ca nu poate scoate internetul pentru ca nu stiu ce ca asa are trafic de date telefonul si nu am inteles. Mai este o solutie sau nu am sunat unde trebuie?

| Roxin a răspuns (pentru AtateaConditii):

Implicit vei plati mai putin dupa. Dar gratuit nu se poate exclude din contract. Iar wireless o sa iti mearga si daca ai net pe cartela si daca nu ai. Comuti intre datele mobile si wireless. E simplu. happy