| AlexDorinel a întrebat:

Daca sun un om normal cu numar ascuns,poate afla cine l-a sunat daca se duce la politie, la operatorul de telefonie sau pe undeva? Gen odata la ceva timp daca sun, nu insistent.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă depune o plângere la poliție pentru hărțuire prin telefon.

| Simpatic a răspuns:

De ce un om normal la cap ar suna pe un altul normal cu nr ascuns? Deci varianta e ca cel care suna cu numar ascuns asa din cand in cand are o problema, o frustrare.
Oamenii mari si maturi nu suna cu numar ascuns pe nimeni niciodata ca nu ai de ce, daca nu vrei ca acea persoana sa iti vada numarul nu ai de ce sa o suni, deci ai o teama sau ceva de impartit.

| PainTech a răspuns:

Nu poate afla prea usor, dar poate depune plangere la politie pentru hartuire.

Deasemenea orice om cu tabla pe casa are apelurile private dezactivate.

| Denisaregina a răspuns:

Daca faci farse de genul, nu merge nimeni la politie, nu-ti fa griji. big grin
Insa daca vrei sa speri persoana, o ameninti sau de-astea si acea persoana este mai fricoasa, este posibil sa se ajunga mai departe.
Numai chiar daca tot se intmapla rar. Poti sa stai linistit.

| R4ulTripon a răspuns:

Da, se poate afla dar singura solutie este doar atunci cand merge la politie, ai aici un topic facut de cei de la Orange care explica mult mai bine https://pentruprieteni.com/......ara-numar/

| R4ulTripon a răspuns (pentru R4ulTripon):

Edit: Nu e facut de cei de la Orange dar tot valabila e treaba****

| AmaliaCiprian789 a răspuns:

Nimeni nu merge la politie si nimeni nu ia in considerare "farsele" de genullaughing)deci e oklaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmaliaCiprian789):

Se poate trimite sesizare la igpr, și apoi ești invitat la sectie.
Pe net, de asemenea, poti afla numărul easy.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum poţi afla easy pe net?