| Uzu_Ovidiu_1968 a întrebat:

Daca sunt blocat pe telefon de o persoana si trimit sms, acea persoana primeste smsul?!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Sa mentionam in primul rand ca sunt telefoane la care daca blochezi contactul ii blochezi atat mesajele cat si apelurile.
Eu stiu asa ca daca vorbim de retea si nu de alta aplicatie cum e whatsapp, tu trimiti un sms dar acea persoana te-a blocat ok? sms-ul lui se duce la un "folder" denumit generic "mesaje blocate" (poate avea si alta denumire) la fel ca atunci cand ai primi un email in spam si nu in inbox, deci cu alte cuvinte "pe retea" mesajele blocate vin in alta parte decat cele pe care le primeste acea persoana daca nu te-ar fi blocat, adica daca nu te blocheaza le primeste "pe direct", iar daca te-a blocat le primeste cumva indirect si trebuie sa umble pe la acele setari sa mearga la "mesaje blocate" si apoi poate sa citeasca aceste mesaje blocate, deci pe romaneste da le primeste.
Nu stiu daca denumirile mentionate de mine apar la toate modele de telefoane din lume, e posibil la cele mai vechi sa fie altfel, nu am idee.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde. Iti poate bloca apelul dar nu si sms-ul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In mod normal, nu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl primește dar nu îi este afișat. Probabil v-a deblocat, nu e rău dacă încercați. happy

| Balalau95 a răspuns:

Cred ca il primeste, dar telefonul nu suna in nici un fel
in plus depinde de modelul telefonului, politica producatorului, samd

| Alll3x a răspuns:

Nu