| Loredana_Nicoleta_1999 a întrebat:

Daca telefonul are virusi sau chestii de genul, e posibil sa-mi strice castile?

7 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Singurul mod în care ar putea să îți strice căștile, și tot odată și placa audio a telefonului, este dacă reușește acel virus să îți umble la setările audio și să îți amplifice sonorul până când mor căștile și placa audio.
Dar asta e deja SF.

Pe scurt, nu au cum virușii să îți afecteze căștile.

| DorelExpertu a răspuns:

Sunt unele cazuri in care diferite softuri pot defecta perifericele, aici ce e drept am intalnit in special la PC-uri ( La interfete de diagnoza auto contrafacute), pentru telefoane e destul de greu de facut asemenea virus, dar nu si imposibil, desi nu cred ca e cazul.
Cel mai probabil in cazul tau castile au o defectiune fizica, cel mai adesea sunt intalnite la mufa jack, deoarece firele sunt extrem de subtiri, iar fiind supuse la miscari repetate in unele cazuri cedeaza, si astfel unele functii ale castilor nu mai sunt functionale, depinde de firul care cedeaza.

| ASMA14 a răspuns:

Daca telefonul tau nu se mai aude cu nici o pereche de casti e ceva de la el. Poate s-au stricat doar castiile tale

| 1918 a răspuns:

Nu laughing

| alex055 a răspuns:

Nu

| sile44 a răspuns:

Eu am patit de la un virus, dar nu doar castile nu imi mai mergea ci si difuzorul nu functiona am incercat cu alte casti nimic am zis ca e ceva cu telefonul de vina am fost la un service si problema era din firmoware deci virus. Cel mai sigur in cazul tau incearca cu alte casti functionabile sa fi sigur de defect de unde provine

| SelfieWild a răspuns:

N-aș prea crede.