| Daughter a întrebat:

Daca telefonul mi-a fost furat cu ce ma ajuta garantia de furt?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil e asigurare de furt. Și te ajuta ca te despăgubește

Bula
| Bula a răspuns:

Nu e "garantie de furt", ci asigurare in caz de furt.
Pe baza procesului verbal constatator a furtului poti recupera contravaloarea telefonului (de pe factura) de la asigurator.

| Daughter explică (pentru Bula):

Acum 8 luni mi-am cumparat un telefon si cred ca mi-a fost furat la metrou. Am aceasta asigurare, ai idee care sunt pasi pe care trebuie sa ii urmez?

| Bula a răspuns (pentru Daughter):

Din cate stiu, intai trebuie sa depui plangere la politie (la metrou).
Anunti si asiguraturul, care-ti comunica conditiile de plata al despagubirii, daca nu se gaseste telefonul in cateva zile.

| StupidOgre a răspuns:

Iti garanteaza ca a fost furat