| Ciprian_Păscălin_1979 a întrebat:

Dacă țin telefonul sub perna în timpul somnului și pornesc modul avion telefonul mai emite radiații?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Da, dar mult mai putine
orice curent electric, care trece printr-un metal formeaza camp electromagnetic
totusi, fara antene, radiatia electromagnetica devine infima, daca nu ar fi atat de infima atunci nu ar mai exista mod avion ci "inchideti-va telefoanele DE TOT"

cat despre ala cu "si daca nu are baterie" esti dus mama, de-a binelea, fara curent electric NU ARE CUM **FIZIC** sa se formeze radiatie electromagnetica

parerea mea e ca poti sa il pui linistit

| Ciprian_Păscălin_1979 explică (pentru JicaContra):

La asta ma gândeam și eu
Teoretic nu tear afecta cu modul avion pornit

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar de ce trebuie sa il tii sub pernă?

| JicaContra a răspuns (pentru darrio2007):

Este o app care te trezeste dimineata cand nu esti in somn REM (Rapid Eye Movement) si in care daca esti trezit, te simti neodihnit, iar pentru ala trebuie sa tii telefonul cel putin pe saltea, daca poti sa il pui sub perna e si mai binewinking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât timp este deschis, emite radiații.

Bula
| Bula a răspuns:

In cel mai rau caz, va mirosi a creier ars. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da!
Nu e mai bine sa nu il mai tii sub perna?

| floreadan a răspuns:

Da, mai bine il pui la distanta mai mare de locul unde dormi. Oricum nu e problema mare pentru ca emita o cantitate infima de radiatii.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Da, te vei radia și în somn și când mănânci, mai bine lași telefonul și mergi la săpat cartofii

| Anonimata345 a răspuns:

Da, însă eu cred că nu ar trebui să îl mai pui sub perna, poate se crapa daca e mai sensibil, însă pentru sanatate nu este întocmai ok. Pune-l pe noptieră sau undeva departe pentru a avea un somn liniștitor!

| xMAG a răspuns:

DA și dacă nu are baterie tot emite

| Andreas33 a răspuns:

Eu tin telefonul sub perna de la 7 ani..acum am 16 si inca nu mi-au crescut alte urechi sau mai stiu eu ce.
Parerea mea e ca poti sa il ti cat de mult vrei tu.

| daniellupu23333 a răspuns:

Daca tu zici