| Meznarid a întrebat:

Daca un Iphone 5 este cumparat dintr-un Apple Store din Croatia poate suporta o cartela din Romania?

Răspuns Câştigător
| IEHOVADUMNEZEU a răspuns:

Pai daca e luat la vreun operator de servici mobile de acolo sigur e blocat
de exemplu daca iei iphone 5 de la Orange la abonament il iei blocat pe Orange daca il iei la liber fara abonament este liber de retea
ai priceput?
astept funda daca vrei
salut

2 răspunsuri:
| IEHOVADUMNEZEU a răspuns:

Daca e blocat pe o retea din Croatia nu merge normal
daca e liber de retea merge orice carteala din europa
daca e blocat ii bagi give way
funda?

| Meznarid explică (pentru IEHOVADUMNEZEU):

Si cum imi pot da seama daca este blocat sau nu?

| IEHOVADUMNEZEU a răspuns (pentru Meznarid):

Pai daca e luat la vreun operator de servici mobile de acolo sigur e blocat
de exemplu daca iei iphone 5 de la Orange la abonament il iei blocat pe Orange daca il iei la liber fara abonament este liber de retea
ai priceput?
astept funda daca vrei
salut