| r4u10h a întrebat:

Daca un iphone, S3, S4... etc este furat, politia poate gasi acel telefon? Cum?

Răspuns Câştigător
| Albertxxx a răspuns:

laughing Poate fi gasit orice telefon nou care are GPS, pai, daca l-ai pierdut deja si nu ai vreo ruda sus pusa, politia nu te va ajuta, cel mai sigur ar fi sa iti instalezi un program din timp, un GPS tracker, sunt multe free pe android market, si cu acest GPS tracker il gasesti cu google maps/bing maps, acum daca telefonul e furat si dus in varful muntelui(zone fara acoperire GPS), vei avea o marja de eroare mare, de 30-40-100metri, dar daca e intr-o zona cu mult semnal, ai o marja de eraoare de 3 metri. Descarca-ti preventiv un GPS tracker(sunt multe free pe android market si am inteles ca si pe IOS, iar in caz de ti-l fura, il recuperezi singur, pentru ca politia nu te ajuta daca nu ai o ruda sus-pusa.

9 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Il poate gasi daca hotul este destul de prost incat sa nu reseteze memoria si sa scoata cartela. Ai grija de acum, in Romania sunt in mare parte profesionisti in domeniu. laughing

| KinekT a răspuns:

Mai nou aceste telefoane vin integrate cu gps.In antivirusul avg este o optiune ati theft.Cu ajutorul contului tau google iti poti gasi telefonul de pe pc.

| dodicuta a răspuns:

La noi in scoala au fost furate 2 iphone-uri dar le-au gasit la unul de a 8-a.

| iustin987 a răspuns:

Nu cred ca mai poate fi gasit parerea mea dar daca ai un program in parteneriat cu politia poate altfel nu
funda?

| dani0822 a răspuns:

Sa nu te bazezi niciodata pe politie( experienta proprie). incerca sa fii precaut.

| Joker1305 a răspuns:

Da il poate gasi prin satelitii gpswinking Funda?

| pagetoc a răspuns:

Daca vrea evident ca il poate gasi, insa se complica doar in cazuri de furturi mai mari, crime si din astea. Daca faci o plangere la ei ca ti s-a furat, ai sanse sa ti-l gaseasca. Si mie mi s-a gasit un telefon si la vremea aia nici nu aveau GPS sau alte prostii, era un NOKIA 3100 parca. Depinde de noroc si de cat de tampit este hotul/gasitorul telefonului tau + de implicarea politistului.

| Dragomir_Mircea_Georgian_1986 a răspuns (pentru Dragomir_Mircea_Georgian_1986):

Multumes ca mi ati raspuns
dar mai am o intrebare daca nu e activat gps se mai poate gasi sau nu?