| mnmnmnmnmnmnff a întrebat:

Daca un telefon Orange reyo este inca in garantie si i sa atricat display-ul. Adica arata tot alb nu apare meniul. Se poate schimba display-ul fara costuri?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă defectul respectiv NU este o urmare a unei căderi/lovituri/trântiri ( şoc mecanic ), atunci va fi reparat gratuit happy

Toate cele bune.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti merge cu telefonul, factura si garantia la orice Magazin Orange Shop pentru o constatare si o eventuala trimitere in service. Garantia nu acopera insa socurile mecanice provocate telefonului.

Cu prietenie,
Orange Helper

| 1234tpu a răspuns:

Stricarea dislpay-ului nu intra in garantie deoarece displai-ul de poate sparge in urma unui soc mai mare iar cei de la service considera ca este greseala utilizatorului