| keops9968 a întrebat:

Daca vreau sa imi fac un abonament pe mobil, e obligatoriu sa dau telefonul operatorului pentru configurare sau pot sa o fac si singur?

Răspuns Câştigător
| Timofte_Ameline_1995 a răspuns:

În momentul când mergi să-ți faci abonamentul, în cazul în care te treci de pe cartela pe abonament îți va cere cartela să introducă seria în baza lor de date, telefonul nu. Mie atât mi-a cerut.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nimeni nicio treaba cu telefonul tau

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu e obligatoriu să dai telefonul. O poţi face tu singur acasă.

| keops9968 explică:

Ok, multumesc.

| Avasilichioaei_Denis_1990 a răspuns:

Trebuie sa dai un telefon operatorului. Funda?

| keops9968 explică (pentru Avasilichioaei_Denis_1990):

Adica trebuie sa dau un apel sau trebuie sa ii inmanez telefonul celui de la magazin care imi face contractul? Daca da, pot macar sa ma uit ce face pe telefon?

| Avasilichioaei_Denis_1990 a răspuns (pentru keops9968):

Cred ca poti sa dai telefon de acasa. Dar tu vrei sa=ti reinoesti abonamentul sau sa-ti faci un abonament nou? Daca vrei sa faci un abonament nou trebuie sa te duci la cel de la magazin.

| keops9968 explică (pentru Avasilichioaei_Denis_1990):

Vreau sa imi fac abonament nou pe mobil si stiu ca, spre deosebire de cartela, trebuie sa introduca niste date in el sau nu stiu ce exact ca sa il activeze. De asta vreau sa stiu daca numai el poate face asta si trebuie sa ii predau telefonul.