| Lioana a întrebat:

Daca imi schimb telefonul, cum pot muta conversatiile WhatsApp de pe un telefon pe altul?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păstrezi numărul?

| sierra1 a răspuns:

In setări-conversații-back_up ai exact ce vrei!

totuși, dă-i lu' Rihanna20B ce vrea, că are sufix de pejo

| cristi202 a răspuns:

Cu sincronizarea în Google, ai telefonul nou ca pe cel vechi, tot, contacte, parole salvate, Whatsapp, etc. Cu clonare la Huawei ai absolut tot, si date, imagini, filme, etc

| GPA a răspuns:

Da, poți face acest lucru, sincronizând conturile telefonului (contul de Google). Introduci același cont de Google în celălalt telefon, iar la deschiderea aplicației WhatsApp ți se va oferi posibilitatea restaurării backup-ului din Google drive. Cât timp sincronizarea este activată în mod automat, poți restaura conversațiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muți cartela pe noul telefon și instalezi whatsapp.

| TitoJacksana a răspuns:

Faci back-up prin Google Drive, de acolo accesezi pe telefonul nou si ai din nou conversatiile

| Rihanna20B a răspuns:

Intri de pe telefonul pe care îl schimbi pe Whatsapp și apeși pe o conversație. După asta apeși pe cele 3 puncte și apeși pe distribuie conversația. După asta apeși pe numele tau(ai nevoie de doua cartele, una pe cal vechi și una pe cel nou). Asa trimiți conversațiile. Sper a că te-am ajutat. Ps:mi-ar plăcea o fundita.