| aBunnyMind a întrebat:

Daca vreau sa reziliez un contract cu Romtelecom care inca mai are 23 luni pana la terminare, cat as plati? Se poate rezilia numai internetul ( fara fix, sau DTH )? Am Clicknet Power, contractul a fost facut in 10.05. 2011, dar am marit viteza si am pana in 19.09. 2014. Cat este taxa de reziliere ( nu am mai gasit actul aditional cu clauza. )? Funda cine ma lamureste cu adevarat ( costul rezilierii )!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista happy
rds o sa ia doar MUYE
si poti suna sa intrebi cand se va mari viteza
eu iti dau alegerea LOGICA si sa-mi zici tu ce alegi
simplu :

romtelecom = net constanta nu erori gasesti consultat imediat la telefon netu nu cade viteza e constanta fara restrictii
rds = consultati idyioti betyvi nesymtiti stai 5 ani pana sa-ti raspunda la telefon erori non stop zi de zi banda metropolitana sa zicem 10 giga in orasu tau ca e oras asa sia sa maxim 15 giga daca unu downlaodeaza filme si e singur la ora aia pe net in zona lui el va downlaoda si cu 50 de mega adica imparte din aia 15 giga deja el consuma 50 de mega pe secunda deci 12 ore ramai fara net din cauza lui ca si-a luat porneturi 2 /3 ore cu toata viteza

gandeste logic nu dupa viteza
mai bien renunti al viteza decat sa-ti faci un car de nervi zi de zi

bafta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa te anunte ei
taxa o calculeaza ei
de regula e cat mai ai de platit pana la sfarsitu contractului modemul si o taxa gen 5% a lor
numai rezilia nimic ca te cocoseaza au drept sa adauge cat au chef

| aBunnyMind explică (pentru anonim_4396):

Si eu raman cu 8.50 DL si 0.84 UP? Am RDS in zona de 50mbps, eu ce fac pana in 2014?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aBunnyMind):

Poti REINNOI contractule daca au trecut 6 luni sau un an de la ultima re inoiire, apropo eu am 1.2 mega download maxim si 25 de kilo upload judetul constanta,, asa ca,,,,,, nu stiu de ce te plagi happy

APROPO ROMTELECOM INSEAMNA INTERNET CONSTANTA, NU ERORI nu parole cerute mereu suni la 1930 te ajutam imedait
unchimiu e client rds sta la tel sa prinda operatoru si 3 ore si banda e metropolitana deci degeaba ai 50 de mega daca nu constanti si in plus daca un muyst downlaodeaza din banda de 5000 de tera filme de 4999 tu ramai cu 1 giga de downlaod si viteza se imparte la toti si vi se opreste netu 12 ore pana se re innoieste banda

stai cuminte cu romtelecom ca e cea mai buna solutie de net plus ca la rds sunt numia ratati incompetenti si la service si la informatii si in plus de asta au zeci de erori si te trateaza in scarba

| aBunnyMind explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt la sat ( Ocnele Mari, Valcea ). Slabe sanse sa am o viteza mai mare peste 5~10 ani de la Romtelecom! Cei drept e faptul ca daca RDS devine un monopol si reuseste sa darame RTC, o sa mareasca pretul abonamentului de o sa ne rupa ( daca RTC da faliment sau il cumpara RDS).

| anonim_4396 a răspuns (pentru aBunnyMind):

Nu exista happy
rds o sa ia doar MUYE
si poti suna sa intrebi cand se va mari viteza
eu iti dau alegerea LOGICA si sa-mi zici tu ce alegi
simplu :

romtelecom = net constanta nu erori gasesti consultat imediat la telefon netu nu cade viteza e constanta fara restrictii
rds = consultati idyioti betyvi nesymtiti stai 5 ani pana sa-ti raspunda la telefon erori non stop zi de zi banda metropolitana sa zicem 10 giga in orasu tau ca e oras asa sia sa maxim 15 giga daca unu downlaodeaza filme si e singur la ora aia pe net in zona lui el va downlaoda si cu 50 de mega adica imparte din aia 15 giga deja el consuma 50 de mega pe secunda deci 12 ore ramai fara net din cauza lui ca si-a luat porneturi 2 /3 ore cu toata viteza

gandeste logic nu dupa viteza
mai bien renunti al viteza decat sa-ti faci un car de nervi zi de zi

bafta