| Mihaivargabrasov a întrebat:

Dau funda! Am iphone 4 s,si nu stiu cum unele nr. de telefon au fost sterse din mobil, unele contacte au disparut.De ce? Nimeni nu mi le-a sters, nici eu dar pur si simplu au disparut.

2 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Atunci cand memorezi un numar de telefon, trebuie sa setezi pe undeva sa iti memoreze atat pe cartela sim cat si in telefon. Probabil al tau (telefonul) este setat sa memoreze numerele numai pe sim si atunci cand schimbi sim-ul, nu mai gasesti numerele respective in telefon.

| Mihaivargabrasov explică (pentru ivanhoe):

Da, dar nu mi am schimbat simul.Si plus cand ma suna cineva, pe care nu il mai am in agenda deci era acolo imi apare.Cand vreau sa sun atunci nu gasesc unele contacte.Cam jumat din contace s au sters, sau au disparut nu stiu cu exactitate.