| innamihha a întrebat:

Dau funda! am un s6 edge și azi am fost cu el sa îmi pun folie de sticla la un GSM din Carrefour Vulcan București.Am observat ca tipul apasă cu o duritate maxima. La final tipul, îmi spune cu o nesimțire,, Vedeți ca va apare o dunga mov în momentul când atingeți colțu din stânga". (Menționez ca telefonul este nou și nu are nici măcar o luna de când îl am ). Acum am 2 dungi mov în partea STANGA a ecranului. Dacă apăs de mai multe ori pe coltul din stânga prima se duce, dar a doua nu.De la ce a apărut? Ce acte îmi trebuie când ma duc la sediu Samsung (Apaca pentru bucureșteni)? cam cat timp durează reparația? Și trebuie sa mai dau vreun ban? urgent!

2 răspunsuri:
| RobertML a răspuns:

Folia de sticla o fixezi la colturi si ii dai drumul in jos. Dupa apesi foarte incet pe ea. Da, dung accea apare de cand ti-a pus el folia, ti-a afectat display-ul cand a apasat. Trebuia sa ii zici cand ti-a pus-o...

| Us_Mari_1997 a răspuns:

Iti trebuie cutia telefonului si garantia nu cred ca mai dai bani