| Raduu4ever a întrebat:

Dau Funda! Ce parere aveti despre galaxy a5? Unii mi-au spus ca la 4 aplicatii deschise incepe sa se miste greu si ar fi mai recomandat sa imi iau s4, insa nu stiu sigur daca ar fi o idee buna... Din cate stiu, s4 a avut o gramada de probleme cu bateria, soft-ul...

Răspuns Câştigător
| AndreiM77 a răspuns:

Recomand, Galaxy s4, pentru ca este mai puternic, rezolutia este full HD, la a5 este 720x1280, s4 are procesor Exynos quadcore de 1.6 Ghz, un procesor foarte stabil, este facut de Samsung si intrece snapdragon 410 de pe a5, bateria este mai mare, eu recomand s4 este mai bun fata de a5. Acum depinde de tine si nu am auzit ca s4 are probleme cu bateria si altele.

8 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Haha mai bine astepti nitel si iti cumperi Meizu mx5 Pro o sa aiba o camera de 41mp...ramp 4gb big grin Probabil va fi cel mai bun telefon al anului tongue

| CPAElites a răspuns:

Si o sa coste maxim 1800 lei :P http://www.vinereport.com/......s/2003.htm

| Raduu4ever explică (pentru CPAElites):

Nici macar meizu mx4 pro nu a aparut si vrei sa astept sa apara asta? Telefonul este super, nu am ce comenta, decat poate la design. Si eu l-as fi cumparat cu abonament. happy

| CPAElites a răspuns (pentru Raduu4ever):

Meizu mx4 Pro a aparut de anul trecut... rolling on the floor Il gasesti si in Romania dar la un pret piperat! 2000 lei si in chinca costa cel putin 340 $.

| CPAElites a răspuns (pentru CPAElites):

Si de ce sa-l aduca marii comercianti daca nu se vinde happy! Toti vor prastii gen " One PLus One..Si altele..Care costa mai mult si sunt mai proaste

Răspuns utilizator avertizat
| notefree a răspuns:

Eu cu un dual core tin 15 aplicati in fundal si nu tremura
Ambele telefoane sunt bune
Design galaxy a5
Dar s4 este mai puternic are port infrarosu poti accesa bateria
S4 nu are probleme de soft bateria depinde cum o iei dar nici a5 nu-i mai stralucit
Eu iti recomand s4

| Daniel_Mocanu_1999 a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5-6761.php

http://www.gsmarena.com/samsung_i9500_galaxy_s4-5125.php

uitete la specificatiile la ambele telefoane dar dupa parerea mea S4 este mai bun decit A5