| ionel27ro a întrebat:

Dau funda celui care imi spune si mie cum sa dezactivez anumite programe (gen programe google) de pe xiaomi redmi 7a cu Android 9 pie si miui 11.Multumesc anticipat pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Daca nu poti sa apesi atunci nu ai cum, asta e!

7 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Te duci in aplicatii, apesi lung pe icoana programului si apoi uninstall/dezinstaleaza

daca nu ai optiunea atunci nu poti, decat daca rootezi telefonul si pui program special de sters aplicatii sistem, lucru ABSOLUT NErecomandat!

| ionel27ro explică (pentru Bizon95):

De fiecare data cand intru la aplicatia pe care vreau sa o dezinstalez imi apare asa:opreste fortat cu alb, dezactiveaaa incolor si nu pot sa dezactivez si sterge date cu alb

| Bizon95 a răspuns (pentru ionel27ro):

Deci e de sistem
iar, acum am recitit intrebarea, daca te-ar lasa sa stergi ceva de google, dupa aia e posibil sa nu iti mai mearga chestii ca google play si sa nu mai poti instala aplicatii

| ionel27ro explică (pentru Bizon95):

De fiecare data cand intru la aplicatia pe care vreau sa o dezinstalez imi apare asa:opreste fortat cu alb, dezactiveaaa incolor si nu pot sa dezactivez si sterge date cu alb. Cred ca trebuie dat comanda de undeva, dar nu stiu de unde

| ionel27ro explică (pentru Bizon95):

Nu e vorba de sters,doar de dezactivat:harti, google, drive, google play misic, google duo. Toate astea nu afecreaza cu nimic daca sun5 dezinstalate.Mai am um Motorola e5 plus la care am dezistalat cam tot de la google.E posibil ca cei de la xiomi sa nu permita, dar rotusi vad ca scrie dezactivare. ooate nu am descoperit eu cum se procedeaza

| ionel27ro explică (pentru Bizon95):

Pqna la urma tot eu am aflat cum se face. Activezi optiuni dezvoltator.Derulezi pana la capat,dezactivezi potniti optimizare miui, mergi la aplicatia pe care vrei sa o drzactivezi, apesi lung pe ea, informatii despre aplicatie, apoi dai dezactivare si gata.La urma rebifezi porniti optimizare miui.Asta e tot ce trebuie sa faci

| Bizon95 a răspuns (pentru ionel27ro):

Bravo!
eu activez optiuni dezvoltator imediat cum pun mana pe un telefon al meu, si apoi uit ca o am activa big grin
din cauza asta nu am facut nici o legatura intre una si alta

| Bizon95 a răspuns (pentru ionel27ro):

Daca nu poti sa apesi atunci nu ai cum, asta e!