| Cristi72992859 a întrebat:

Dau funda.
Detin un Samsung A40 si acest model nu suporta incarcare wireless, doar încărcarea rapida prin cablu. Am văzut ca exista bobine pentru incarcare wireless pe internet dar trebuie bagate in portul de încărcare al telefonului. Le pot folosi sub carcasa telefonului adica sa fie "lipita" de baterie de ceva conectori sau ceva de genul sa pot folosi si incarcarea wireless si încărcarea prin cablu?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nevăr-evăr Cristi mamă!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca telefonul nu a fost conceput sa incarce wireless nu ai nici o sansa sa il modifici tu, cumpără ti altul care are aceasta functie, exact ca si cu un televizor alb negru, nu il poti modifica sa fie color, daca tv ul este fabricat sa vada alb negru cum erau in anii 70-80

Bula
| Bula a răspuns:

Incarcarea wireless este o tehnologie aparte, mai complicata.
Daca nu este folosita cum trebuie, poate sa-ti prajeasca telefonul ca si cum l-ai baga in cuptorul de microunde. In caz mai fericit doar nu se va incarca.