| RobY_3853 a întrebat:

DAU FUNDA .HELP.Cine ma ajuta si pe mine CU UN HTC sa vad daca e fake sau nu.
In seara asta ma intalnesc cu cineva sa achizitionez un HTC sensation, la un pret mic, de 500 ron mentionand vanzatoru ca sia loat ONE, si n-are ce face cu el.
Mie, theama la bani astea sa nu fie fake.Cum imi dau seama? n-am avut niciodata HTC numa Samsung si nokia.sAU CE PAOTE SA AIBA, CUM IMI DAU SEAMA DACA ARE VREUN DEFECT.MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Ce pot sa iti spun. uite-te foarte atent la pozele de pe google cu Sensationul original si memoreaza. memoreaza grosimea si greutatea. Vezi daca simturile tale coincid cu specificatiile telefonului.
Inspecteaza toate functiile software si hardware, sa nu aiba vreo problema(cum am avut eu de exemplu problema la un telefon cu WiFi si cu Blitzul cand l-am cumparat)

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!