| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda!
Mi-am făcut cont de WhatsApp,și vreau să-mi spuneți mai multe informații,cum adaug un prieten, cum intru într-un grup?

Răspuns Câştigător
| Cosmin1440 a răspuns:

Nu poti adauga ''prieteni'', sunt contacte. Poti adauga contactele in WhatsApp din contactele telefonului (Pentru a adauga, ai nevoie de numarul respectivei persoane) Grupurile le poti creea tu, si sa inviti de asemenea ( nimeni nu poate intra cand vrea el, poate intra doar dupa ce a fost invitat) De asemenea, daca vrei sa intri intr-un grup de WhatsApp, trebuie sa fi invitat de creatorul acelui grup.O sa mai inveti tu, sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| AlexDFY a răspuns:

Se numesc contacte, nu prieteni.Trebuie sa ai mai multi oameni, in lista ta de contacte din telefon, care au si ei la fel ca tine whatsapp, ca sa vorbesti cu ei.Tu, ca utilizator al whatsapp ului, poti creea un grup, si iti poti invita contactele in el, nimeni nu poate intra in acel grup de buna voia, decat daca e invitat.
Restul o sa inveti pe parcurs.