| kar1GaNNN a întrebat:

DAU FUNDAA!
Buna TPU care e mai performant si se misca mai bine dintre telefoanele astea?
Samsung galaxy Fresh sau Allview A5 Quad, si care m-ar tine mai mult, fara sa se oboseasca touch-ul si sa mearga greu?!

Răspuns Câştigător
| AlexrAul456 a răspuns:

Iti re comand Allview-ul.Samsungul nu o sa primeasca update-uri de android, deci o s mearga greu.Ca performante si Allview e mai bun.Nustiu daca ai observat dar Allview pune procesoare quad -core si octa-core, ceea ce iti recomand Allview-ul.

15 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview A5 Quad, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6018&idPhone2=5841

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa nu se oboseasca touch-ul...alege Samsung galaxy fresh.
Daca vrei sa nu iti mearga greu alege Allview a5 quad.
P.S:Eu am tot un Allview(p5 quad) si touch-ul e deja,, obosit" dupa vreo 4 luni.

| sappy a răspuns:

Mai bine asa ceva!
http://www.emag.ro/......DYFTWBBBM/

| kar1GaNNN explică (pentru sappy):

Asta e bun de aruncat la gunoi fratewinking

| sappy a răspuns (pentru kar1GaNNN):

La specificatii le bate linistit pe cele enumerate de tine!

| kar1GaNNN explică (pentru sappy):

Pai normal frate, dar eu am pus o intrebare si tu mi-ai raspuns altceva laughing

| sappy a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Ok ca si posesor de a5quad pot sa-ti spun ca telefonul face fata la cerintele zilnice, dar cu rom-ul din fabrica sunt ceva probleme(launcher-ul dispare la la jocurile mai pretentioase si are ceva lag daca ai ceva aplicati deschise)!

| kar1GaNNN explică (pentru sappy):

Deci sa inteleg ca ai alege A5 Quad nu Galaxy Fresh asa e?

| sappy a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Dap!

| MiKutzelu34546 a răspuns:

Allview e smecher si chiar e bun, Fresh se vinde dupa nume Samsung, eu am Huawei Ascend G6 si face la viteza si camera pe S4 deci ...Smsung e cunoscut dupa nume nu calitate.

| AlissBrie a răspuns (pentru MiKutzelu34546):

Nu este adevaratwinking telefoanele Samsung intotdeauna au avut camerele bune, am avut un telefon Samsung Ace care avea camera pe spate 5 mpx si le facea supeer clare in natura, in lumina naturala, in timp ce un Allview cu camera de 12 mpx...laughingil batea cu mult Ace-ulwinking In prezent am un s4 care are o camera pe spate superioara, mai ales daca ii mai umblii si in setari, maxim! Culori vii, naturale.Pana si frontala, in lumina naturala e de inalta calitate...si el ca telefon este foarte performant! In general telefoanele Samsung sunt rezistente, mai ales cate lovituri, cazaturi etc. au avut parte ale melelaughing, Samsung nu este cunoscut doar pentru nume! happy Compania are competenta de a face unele din cele mai performante si de calitate telefoane de top (s3, s4, s5) etc.

| MiKutzelu34546 a răspuns (pentru AlissBrie):

Esti copil, am comparat multe telefoane cu Huawei G6 la camera frontala doar seria iphone 5 si Galaxy S5

| AlissBrie a răspuns (pentru MiKutzelu34546):

Mda.E aiurea sa te "certi" cu un strain.Nu asta este ideea, doar ca afirmatia ta este putin cam exageratawinking Samsung are si telefoane foarte bune nu poti spune faptul ca "este cunoscut doar pentru nume, nu si calitate"winking

| MiKutzelu34546 a răspuns (pentru AlissBrie):

Am spus ceva gen ca e extrem de venerat desii multe telefoane le fac fata si chiar deparesc happy

| BogdanBănică a răspuns:

Normal ca Fresh! Dupa parerea mea Alview arata ca este un telefon numai bun de aruncat! De aceea este si fabricat in Romania... Deci, da! Fresh. big grin