| Bosie_Mihai_1995 a întrebat:

De 2 luni incoace imi vine cost suplimentar de pe numarul meu deoarece am trimis mesaje! in ultima luna nu am trimis nici un mesaj si nici nu mi-am dat numarul pe un site sau ceva! de unde credeti ca vine?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca in lunile precedente ai ptrimis mesaje si probabil ti-ai pus numarul pe anumite site-uri, iar acum ei se folsoesc de asta ca sa faca trafic pe numarul tau.

Suna la furnizorul tau de telefonie si vezi ce se intampla cu =numarul tau. Cere o desfasurator de date sa vezi cum se face traficul.
Poate telefonul tau ramane deschis, mai ales cu noua gerenatie de virusi care ataca serios toate telefoanele care au bluetooth-ul deschis.

| Bosie_Mihai_1995 explică (pentru Violleta2022):

Iti voi da fundita ca ai fost cel mai aproape de raspuns... cred ca imi vine din lunile precedente...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi si tu pe factura

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti la telekom asa mi se intampla si mie mi-a venit cu 80 de lei in plus fara sa fac cost suplimentar, asa i s-a intamplat si unei colege i-a venit 300 fara sa faca nici ea nimic. problema (daca esti la telekom) este ca umfla factura in ultima perioada din cauza sistemului schimbat.