| Speranta12 a întrebat:

De astazi nu mi se mai deschide telefonul, se blocheaza la sigla Samsung. Datele din galeria foto, filele din Chrome si datele din Shazam vor mai putea fi recuperate la service? Este un telefon din 2013, Samsung Galaxy Grand Neo Plus.

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

De ce service?
N-ai cont Google cu backup-uri?

| Speranta12 explică (pentru LPCTSTR):

Nu. Si aveam multe file in chrome.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Speranta12):

File cuu?

| gelu1970 a răspuns:

Depinde
E posibil dar depinde motivul pentru care nu startează.
Dr. Fone Android costă cam 160€ anual. Dar în cazul tău cred că e unicul cu care ai șanse de a recupera datele.

| Speranta12 explică (pentru gelu1970):

La service-ul Samsung oare o sa recupereze datele din aplicatii si datele descarcate gen imagini, pdf?

| gelu1970 a răspuns (pentru Speranta12):

De obicei nu. Însă poți merge și vezi de ce nu startează. Le spui ca nu vrei sa pierzi datele din telefon. Posibil sa poată remedia telefonul fără să șteargă nimic.

| Speranta12 explică (pentru gelu1970):

Am dat mesaj la Samsung Customer Support si au zis "Referitor la solicitarea dumneavoastra, dorim sa va informam ca din pacate daca telefonul nu se mai deschide, nu se mai pot recupera datele pe care le aveati in el." Doar ca telefonul vrea sa se deschida, doar ca ramane blocat la sigla Samsung, e o problema de soft. Deci eu am intrat in depresie dupa datele alea sad

| gelu1970 a răspuns (pentru Speranta12):

Dacă e așa grav și te poți lipsi de telefon vreo 10 zile, mi-l trimiți și încerc să îți scot datele din el.
Sau cât se poate.
De la cei de la Samsung nici nu mă așteptam să dea un răspuns pozitiv.
Cât timp se aprinde e posibil să poți recupera ceva.
Tu decizi.