| ReignForest a întrebat:

De câteva luni sunt pe digi mobile (înainte eram pe Vodafone), a trebuit să îmi decodez telefonul ca să meargă (am și internet nelimitat), dar nu am deloc semnal (foarte rar când merge datele mobile). Dacă îmi iau telefon la liber de la altex va fi decodat sau trebuie să îl cumpăr de la digi?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi si calitatea telefonului dar si locul unde te afli. Din ce localitate esti? Daca-l cumperi de la Altex sau din alta parte nu conteaza. Alea nu sunt codate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Era interesant daca-mi spuneai si localitatea ca sa vad cam ce semnal ai!

| floreadan a răspuns:

E posibil sa fie o problema a telefonului, ai incercat sa-i pui alta cartela?

| ReignForest explică (pentru floreadan):

Pe altă cartelă merge