| Lioana a întrebat:

De cateva săptămâni telefonul meu se inchide imediat ce deschid camera photo, iar bateria e sub 30% incarcata.
Inainte puteam face poze si cu baterie de 2%.
De ce se întâmplă asta? Mentionez ca daca redeschid telefonul bateria e tot atat cat era cand am deschis camera. Deci nu s-a consumat bateria cu deschiderea camerei.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ce model, de cand il ai? Porbabil bateria e spre finaluk ciclului de viata. Ori o schimbi, ori cumperi alt tel.

| Catrice a răspuns:

Aia e, se pregătește sa decedeze bateria. În 4-5 luni max ii faci înmormântarea.

| cristi202 a răspuns:

Bateria e terminată. Necesita una noua.
E doar la camera pentru ca foloseste si dispozitivul (camera), si aplicația, si display-ul in regim video, deci consumul din baterie e mare. Mai mare ca la alte aplicatii.

| halogen001 a răspuns:

Ar putea fi de la baterie. Daca puterea bateriei a mai scazut, atunci la folosirea camerei scade tensiunea pe baterie cand se incepe folosirea camerei si telefonul se inchide. Chiar daca nu se consuma curentul, e suficient sa scada tensiunea pe baterie si telefonul se inchide. Daca e de la baterie, atunci doar schimbarea bateriei rezolva problema.

| Lioana explică (pentru halogen001):

Dar alte aplicații care folosesc internetul functioneaza fara probleme. Doar camera inchide telefonul.

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

? Nu stim nici noi!

Răspuns utilizator avertizat