| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile imi merge foarte prost internetul pe telefon, imi apare doar G, in loc de 3G, si nici un wifi nu-mi merge. Se conecteaza, dar nu pot sa-lfolosesc. Nu am umblat la setari. Am un LG E340 sau ceva de genul. Cum as putea rezolva asta?

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

In primul rand incearca un restart?

| Evolution a răspuns:

Wifi'ul nu are treaba cu cartela, probabil o fii din telefonul tau, te duci la un gsm sa til verifice, ii spui problema. Daca nu are nimic, atunci te duci de unde ai tu cartela (telekom, Vodafone, Orange) la un sediu la ei si le spui situatia, dar mai intai verifica telefonul daca totul e ok, probabil s-a defectat antena.