| FlorinCiokan a întrebat:

De ce am lag pe Samsung Galaxy S5 Mini? In jocuri mici, in browser...? Sa folosesc vreun launcher? Sau e din cauza ca nu a primit actualizare la android 5.0?

4 răspunsuri:
| FlorinCiokan explică:

Am dat resetare fabrica si e la fel. Telefonul l-am cumparat de nou.Un nova launcher nu ar ajuta?

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Laucher-ul nu te ajuta, ba mai rau ingreuneaza sistemul de operare.

| Spl1tS3c0nd a răspuns:

Ai lag deoarece softul este facut cu piciorul si nu cu mana. La Samsung interfata TouchWiz consuma foarte multe resurse si din cauza asta ai lag. Actualizarea softului nu are legatura cu telefonul deoarece hardware-ul (procesor, ram) trebuie sa faca "casa buna" cu softul actual. Daca vrei sa scapi de lag ori instalezi un software de pe net (rom), ori vinzi telefonul si iti iei un android pur, Google Nexus, HTC sau alta marca in afara de Allview. Incearca si o resetare din fabrica, poate ajuta.

| notefree a răspuns:

Ce ai facut cu telefonul l-ai luat sh, iai facut root?
Pentru ca un prieten are s5 mini si nu are pic de lag