| Girly97 a întrebat:

De ce daca fiecare telefon este diferit orice incarcator care functioneaza pe Samsung Galaxy A02s (al meu) functioneaza si pe Samung Galaxy A12 (al mamei) in timp ce altele nu? Telefoanele noastre sunt diferite!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sotia are un Huawei Y7 2018 iar eu mi-am luat de curand un Huawei P Smart 2021 si mufa de la al meu nu se potriveste la al ei. La mine bateria este de 5000 mAh.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incarcatorul meu este de Samsung si functioneaza si pe Huawei-ul sotiei si pe Nokia baiatului meu. Totul este sa ai acelasi tip de mufa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru ca sunt compatibile incarcatoarele la ambele modele, de ce crezi?

| Catrice a răspuns:

Ca același brand.

| Frank51 a răspuns:

Un încărcător universal va funcționa pe absolut toate telefoanele deoarece este standardizată tensiunea de intrare de 5V. La fast/ultra/super charging tensiunea este variabilă, în acele cazuri dacă exista o problema de compatibilitate, telefonul va cere tot tensiunea standard de 5V.

| halogen001 a răspuns:

Sistemele de incarcare sunt asemanatoare si orice incarcator compatibil cu A02s e compatibil si cu A12. A02s si A12 au ambele baterie de 5000mAh, au incarcatoare compatibile cu sistemul de incarcare QuickCharge 2.0. A02s se incarca mai repede decat A12 (A12 in 3 ore, A02 in 2ore 30 min).