| DanielIlie a întrebat:

De ce doar unele aplicații pot fi transferate din memoria internă a telefonului în cea externă? Ce le diferențiază? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Producătorul aplicației a făcut asta, pentru ca să se asigure că aplicația va funcționa corect și fără erori. La scoaterea și introducerea cardului pot apărea erori.

| 1q0p2w9o a răspuns (pentru anonimg):

Si pentru ca ai putea plati o aplicatie si dupa sa i-o dai cuiva...

| anonimg a răspuns (pentru 1q0p2w9o):

O aplicație instalată pe un card de memorie nu poate fi transferată pe un alt telefon scoțând cardul de memorie și punându-l în alt telefon, deoarece la instalarea aplicației pe card unele fișiere se vor instala și în memoria internă a telefonului.

| 1q0p2w9o a răspuns (pentru anonimg):

Pai asra spun si de asta nu se poate. Pentru asta nu se poate...