| anonim_4396 a întrebat:

De ce este o asa enigma sa intri in legatura cu un operator la Vodafone? Dupa ce ca suport robotul ala nesimtit mai trebuie sa si caut pana imi sta mintea in loc... mai nou cand ma suna cineva le spune ca nr meu este invalid! Am un nr de vreo 5 ani si se pare ca e prea subred sa il mai pastrez...

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

*555 si iti face legatura cu un consultant dar esti taxat pe apel.

| Iote a răspuns:

Numarul il poti pastra si 50 de ani, nu doar 5. Ai umblat in setari la telefon? Mergi mai bine la un magazin Vodafone si rezolvi imediat.

| Zuse a răspuns (pentru Iote):

Nu obisnuiesc sa schimb setari, setarile sunt la fel ca anul trecut.
Mai demult imi manca creditul cand foloseam internetul desi aveam trafic de date, acum cand ma suna cineva le zice ca numarul este invalid.
Evident este o problema de retea si vreau sa vorbesc cu un operator numai ca pe ei ii intereseaza doar daca vreau sa aflu creditul si ce mai au ei pre definit, ce ma intereseaza pe mine nu este preocuparea lor... in mod normal exista si optiunea de a intra in legatura cu un operator dar evident este prea costisitoare asa ca au eliminat-o... ei sunt doar mici interprinzatori.

Daca m-ar duce mintea sa gandesc de-asupra oamenilor de rand mi-ar fi evident ca pe site-ul lor oficial la rubrica pentru contact exista optiunea de a intra in contact cu un operator in schimbul a 0. 65euro pe minut! evident eu nu sun la Vodafone ci la intermediari... deci atitudinea lor este perfect logica si morala!
Apropo gramada de minute pe care o arunca pe noi de ce nu este valabila in a lua legatura cu ei? a pentru ca minutele alea nu inseamna nimic...

Au trecut doua ore de cand ma framanta problema asta si nu am ce sa fac decat sa imi exprim frustrarile pe aici...
Le doresc cele mai proaste review-uri din istorie si ca lipsa asta de moralitate sa le devina simbol al companiei!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le scrii email și te suna ei... În fine, lași alt nr de contact. Sau spui problema pe email și posibil sa nu mai fie nevoie sa te sune înapoi.

| GouDidodino a răspuns:

Sa vezi la Telekom, daca Vodafonul ti se pare înspăimântător

| Zuse a răspuns:

Doar ce am primit mesaj de la curierat ca am fost cautat insa nu am putut fi contactat pentru livrare... in fine o sa ma duc la ei ca milogu sa imi rezolve problema...