| anonim_4396 a întrebat:

De ce îmi apare că am spațiu ocupat de fișierele media de pe WhatsApp dacă în Galerie nu am nicio fotografie iar fișierele trimise pe WhatsApp le-am șters?

https://ibb.co/k5yKHk3

Unde accesez în telefon ca să șterg acele fișiere și să apară 0 spațiu ocupat?

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Conecteaza telefonul la un PC. Acolo intra pe hardul telefonului, apoi din pas in pas pe whatshapp, imagini sau video, etc. Va trebui sa cauti in fiecare folder in parte.

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Fișierele media conțin video, audio, foto.
Ce vă apare nu puteți elimina deoarece sunt fișiere "cache" ale site-urilor de reclame.

| halogen001 a răspuns:

Pe un telefon am Internal storage/Android/media/com. whatsapp/whatsapp/media/whatsapp images pentru imagini
Deci in Internal storage/Android/media/com. whatsapp/whatsapp/media se gaseste ce socheaza whatsapp.
In alt telefon am storage/emulated/0/whatsapp/media

Deci in functie de android, de telefon se pot gasi fisierele respective.

| Vântulalb a răspuns (pentru halogen001):

Da, depinde de telefon. De aia nu i-am dat nici eu exact denumirile. Ca sigur nu le-ar fi gasit.